Αθλητισμός

Αθλητισμός

Γ.Σ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΑΡΙΣΤΟΝΑΥΤΗΣ
ΔΩΡΕΑΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
Ξεκινάμε το ερχόμενο Σάββατο 16 Δεκεμβρίου στις 10 το πρωί στο Γυμνάσιο Ξυλοκάστρου ΔΩΡΕΑΝ προπονήσεις Στίβου για αγόρια και κορίτσια Δημοτικού – Γυμνασίου – Λυκείου. Παρακαλούμε οι αθλούμενοι να συνοδεύονται υποχρεωτικά από γονέα - κηδεμόνα και να διαθέτουν Ιατρική βεβαίωση (απλή φωτοτυπία του Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή που προσκομίζουν στα Σχολεία). Σας περιμένουμε!

Προπονητής: Τάσος Μισύρης (Καθηγητής Φυσικής Αγωγής)

Τηλ επικοινωνίας : 6977376969

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣ Κορινθίας
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 15:00 Πανκαμαριακός-Ισθμιακός
2.    Γήπεδο «Λεχαίου»
Ώρα 15:00 Ηρακλής Λεχαίου- Ηρακλής Ξυλοκάστρου
3.    Γήπεδο «Άσσου»
Ώρα 15:00 Ολυμπιακός Άσσου- Νέος Αστήρ Δερβενίου

Αγώνας Βόλλεϋ Πανκορασίδων
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 17:00 ΓΣ Απόλλων Ξυλοκάστρου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

Αγώνας Βόλλεϋ Β΄ Εθνικής Ανδρών ΕΣΠΕΠ Α΄ Όμιλος
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Ερμής Πατρών

Αγώνες Ποδοσφαίρου Παίδων
Γήπεδο «Κιάτου»
Ώρα 10:30 Πέλοπας Κιάτου-Πανκαμαριακός

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Β΄ Κατηγορίας ΕΠΣ Κορινθίας
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 15:00 Πανεβροστινιακός-Ταρσινά ΄97
2.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 15:00 ΑΟ Λυκοποριάς-Φωκάς Αρχ. Κλεωνών

Αγώνας Βόλλεϋ Γυναικών ΕΣΠΕΠ Τοπικό
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 12:00 ΓΣ Απόλλων Ξυλοκάστρου-Ν. Ιωνία

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017

ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΕΠΣK
1. Ώρα 15:00  Γήπεδο Σωτήρης Αγγελόπουλος Ξυλόκαστρο : Πανκαμαριακός – ΠΑΣ Αγ. Γεωργίου.
2. Ώρα 15:00  Γήπεδο Εξαμιλίων : Δάφνη Εξαμιλίων – Ηρακλής Ξυλοκάστρου.
3. Ώρα 15:00  Γήπεδο Πετρίου : Θύελλα Πετρίου – Νέος Αστήρ Δερβενίου.

ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΑΙΔΩΝ
1. Ώρα 9:15  Γήπεδο Κορίνθου : ΑΣ Κόρινθος 2006 – Ηρακλής Ξυλοκάστρου.
2.  Ώρα 10:30                                    Άγ. Γεώργιος – Πανκαμαριακός.


ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ
Ώρα 11:00 Γήπεδο Κορίνθου : ΑΣ Κόρινθος 2006 – Ηρακλής Ξυλακάστρου.

ΑΓΩΝΑΣ ΒΟΛΛΕΥ ΑΝΔΡΩΝ - ΕΣΠΕΠ Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
Ώρα 17:00 Κλειστό Αμαλιάδας : ΑΣ Κόροιβος Αμαλιάδος – ΑΟ Ξυλακάστρου.

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΚΑΚ
Ώρα 19:00 Γήπεδο Ναυπλίου : ΔΟΣΑ ΠΣ Αγ. Αοριανού – ΑΟ Ξυλοκάστρου.

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017

ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
 1.Ώρα 15:00   Γήπεδο Ξυλοκάστρου Σωτήρης Αγγελόπουλος : Πανεβροστινιακός – ΠΑΣ Κλένια.
2. Ώρα 15:00  Γήπεδο Δερβενίου Κώστας Βυζάς : ΑΟ Λυκοποριάς – Αστέρας Κορίνθου.

ΑΓΩΝΑΣ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΤΟΠΙΚΟ ΕΣΠΕΠ
Ώρα  18:00  Γήπεδο Κλειστό Ξυλοκάστρου : ΓΣ Απόλλων – ΑΟ Ακράτα.

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣ Κορινθίας
1.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 15:00 Νέος Αστήρ Δερβενίου-Πανκαμαριακός
2.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 15:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-ΠΑΣ Κόρινθος

Αγώνες Ποδοσφαίρου Παίδων
Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 10:30 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Ακαδημία Λεχαίου

Αγώνας Μπάσκετ ΕΣΚΑΚ Α1
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Ατρέας ΓΣ Μυκηνών

Αγώνας Βόλλεϋ Β΄ Εθνικής ΕΣΠΕΠ Α΄ Όμιλος
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 17:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-ΑΓΣΠ Θησέας

Αγώνας Βόλλεϋ Κορασίδων
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 13:00 ΓΣ Απόλλων Ξυλοκάστρου-Άρατος 1893

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Παίδων
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 14:15 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Διαγόρας Βέλου

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Αγ. Βασιλείου»
Ώρα 15:00 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου-Πανεβροστινιακός
2.    Γήπεδο «Γιάννης Στέφας»
Ώρα 15:00 Ποσειδών Κυρά Βρύσης-ΑΟ Λυκοποριάς

Αγώνες Ποδοσφαίρου Παίδων
Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 10:30 Πανκαμαριακός-ΑΟ Ζευγολατιού


Η Ε.Π.Σ. Κορινθίας προσκάλεσε τους ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Ξυλοκάστρου Ματθαιόπουλο Βασίλειο και Εφραιμόπουλο Ιωάννη στην προπόνηση της Μεικτής Ομάδας Νέων.

 

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017

ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
1. Ώρα 15:00  Γήπεδο Λεχαίου : Ηρακλής Λεχαίου – Νέος Αστήρ Δερβενίου.
2. Ώρα 15:00  Γήπεδο Σπαθοβουνίου : ΑΟ Σπαθοβουνίου – Πανκαμαριακός.
3. Ώρα 15:00  Γήπεδο Ξυλοκάστρου Σωτήρης Αγγελόπουλος : Ηρακλής Ξυλοκάστρου - ΑΟ Ισθμιακός.

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΕΣΚΑΚ
Ώρα 19:00 Κλειστό Ν. Κίου : Αργοναύτης ΑΟ – ΑΟ Ξυλοκάστρου.

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ
Ώρα 12:30 Κλειστό Λουτρακίου : Ποσειδών ΑΟ – ΑΟ Ξυλοκάστρου.

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017

ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
 1.Ώρα 15:00   Γήπεδο Ξυλοκάστρου Σωτήρης Αγγελόπουλος : Πανεβροστινιακός – Σαρωνικός.
2. Ώρα 15:00  Γήπεδο Δερβενίου Κώστας Βυζάς : ΑΟ Λυκοποριάς – Άρης Βοχαϊκού

ΑΓΩΝΑΣ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΤΟΠΙΚΟ ΕΣΠΕΠ
Ώρα 18:00 Κλειστό Ξυλοκάστρου : ΓΣ Απόλλων Ξυλοκάστρου – ΠΑΟ Κορίνθου

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών

1. Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»

Ώρα 15:00 Νέος Αστήρ Δερβενίου-ΑΟ Σπαθοβουνίου

2. Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»

Ώρα 15:00 Πανκαμαριακός-Πανσολυγειακός

3. Στάδιο «Βέλου»

Ώρα 15:00 Ελλάς Βέλου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων

Γήπεδο «Εξαμιλίων»

Ώρα 10:30 Πήγασος Κορίνθου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Νέων

Γήπεδο «Αγ. Βασιλείου»

Ώρα 10:30 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΣΚΑΚ Α1

Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»

Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-ΑΟ Ποσειδών

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Παίδων

Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»

Ώρα 13:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Άρατος1893 ΑΟ Κιάτου

Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών

1. Γήπεδο «Γαλατακίου»

Ώρα 15:00 Σαρωνικός-ΑΟ Λυκοποριάς

2. Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»

Ώρα 15:00 Πανεβροστινιακός-ΑΣ Αγ. Θεοδώρων

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων

Γήπεδο «Εξαμιλίων»

Ώρα 10:30 Δάφνη Εξαμιλίων-Πανκαμαριακός

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Έναρξη Εγγραφών Ακαδημιών Ping Pong 2017 | Δευτέρα 30/10.

Ένα υπέροχο άθλημα ξεκινά τα πρώτα του βήματα στο πανέμορφο κλειστό γυμναστήριο Δερβενίου,εκεί όπου τα παιδιά της Ευρωστινης το περασμένο καλοκαίρι,απόλαυσαν τους Τελικούς του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος παμπαίδων - παγκορασίδων2017
Ο Αθλητικός Όμιλος Ξυλοκάστρου -τμήμα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης συμμετέχει στη Β'Εθνικη Κατηγορία με σπουδαία αποτελέσματα και αναπτύσσεται στη περιοχή του Δερβενίου, ώστε τα νέα και μεγαλύτερα παιδιά να γνωρίσουν και ν'αγαπησουν το εξαιρετικό αυτό άθλημα.

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-ΠΑΣ Αγ. Γεωργίου
2.    Γήπεδο «ΔΑΚ Κορίνθου»
Ώρα 16:00 ΑΣ Κόρινθος 2006-Πανκαμαριακός
3.    Γήπεδο «Νεμέας»
Ώρα 16:00 Παννεμεατικός-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Συνοικισμού»
Ώρα 15:00 ΠΑΣ Κύψελος-ΑΟ Λυκοποριάς
2.    Γήπεδο «Χιλιομοδίου»
Ώρα 15:00 Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Πανεβροστινιακός

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Νέων
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Τήρων ΑΣ Αγ. Θεοδώρων

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Πανκαμαριακός-Ηρακλής Ξυλοκάστρου
2.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 16:00 Ν. Αστήρ Δερβενίου-Πανσολυγειακός

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων
Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 09:15 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Ελλάς Βέλου

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Νέων
Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 11:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Ελλάς Βέλου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΣΚΑΚ Α1
Κλειστό Γυμναστήριο «Άστρους»
Ώρα 19:00 Πήγασος ΑΟ-ΑΟ Ξυλοκάστρου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Παίδων
Κλειστό Γυμναστήριο «Νεμέας»
Ώρα 11:00 Νεμέα ΑΣ-ΑΟ Ξυλοκάστρου

Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 16:00 ΑΟ Λυκοποριάς-ΑΟ Περαχώρας
2.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Πανευρωστινιακός-Φωκάς Αρχ. Κλεωνών

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Εφήβων
Κλειστό Γυμναστήριο «ΔΑΚ Κορίνθου»
Ώρα 19:30 ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΟ Ξυλοκάστρου

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-ΑΟ Σπαθοβουνίου
2.    Γήπεδο «Αθικίων»
Ώρα 16:00 Τενεάτης Αθικίων-Πανκαμαριακός
3.    Γήπεδο «Εξαμιλίων»
Ώρα 16:00 Δάφνη Εξαμιλίων-Ν. Αστήρ Δερβενίου

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
Γήπεδο «Ζευγολατιού»
Ώρα 16:00 Ταρσινά ΄97-ΑΟ Λυκοποριάς

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων
1.    Γήπεδο «Κιάτου»
Ώρα 09:15 Πέλοπας Κιάτου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου
2.    Γήπεδο «Λεχαίου»
Ώρα 10:30 Ηρακλής Λεχαίου-Πανκαμαριακός

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Νέων
Γήπεδο «Κιάτου»
Ώρα 11:00 Πέλοπας Κιάτου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΣΚΑΚ Α1
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Τύρωνας Αγ. Θεοδώρων


Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
Γήπεδο «Λουτρακίου»
Ώρα 16:00 ΣΦΛ Ολυμπιακός-Πανευρωστινιακός

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 Επόμενο > Τέλος >>
Σελίδα 1 από 4

Εξερευνήστε τα Δημοτικά Διαμερίσματα του Δήμου Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης