Αθλητισμός

Αθλητισμός

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών

1. Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»

Ώρα 15:00 Νέος Αστήρ Δερβενίου-ΑΟ Σπαθοβουνίου

2. Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»

Ώρα 15:00 Πανκαμαριακός-Πανσολυγειακός

3. Στάδιο «Βέλου»

Ώρα 15:00 Ελλάς Βέλου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων

Γήπεδο «Εξαμιλίων»

Ώρα 10:30 Πήγασος Κορίνθου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Νέων

Γήπεδο «Αγ. Βασιλείου»

Ώρα 10:30 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΣΚΑΚ Α1

Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»

Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-ΑΟ Ποσειδών

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Παίδων

Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»

Ώρα 13:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Άρατος1893 ΑΟ Κιάτου

Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών

1. Γήπεδο «Γαλατακίου»

Ώρα 15:00 Σαρωνικός-ΑΟ Λυκοποριάς

2. Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»

Ώρα 15:00 Πανεβροστινιακός-ΑΣ Αγ. Θεοδώρων

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων

Γήπεδο «Εξαμιλίων»

Ώρα 10:30 Δάφνη Εξαμιλίων-Πανκαμαριακός

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Έναρξη Εγγραφών Ακαδημιών Ping Pong 2017 | Δευτέρα 30/10.

Ένα υπέροχο άθλημα ξεκινά τα πρώτα του βήματα στο πανέμορφο κλειστό γυμναστήριο Δερβενίου,εκεί όπου τα παιδιά της Ευρωστινης το περασμένο καλοκαίρι,απόλαυσαν τους Τελικούς του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος παμπαίδων - παγκορασίδων2017
Ο Αθλητικός Όμιλος Ξυλοκάστρου -τμήμα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης συμμετέχει στη Β'Εθνικη Κατηγορία με σπουδαία αποτελέσματα και αναπτύσσεται στη περιοχή του Δερβενίου, ώστε τα νέα και μεγαλύτερα παιδιά να γνωρίσουν και ν'αγαπησουν το εξαιρετικό αυτό άθλημα.

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-ΠΑΣ Αγ. Γεωργίου
2.    Γήπεδο «ΔΑΚ Κορίνθου»
Ώρα 16:00 ΑΣ Κόρινθος 2006-Πανκαμαριακός
3.    Γήπεδο «Νεμέας»
Ώρα 16:00 Παννεμεατικός-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Συνοικισμού»
Ώρα 15:00 ΠΑΣ Κύψελος-ΑΟ Λυκοποριάς
2.    Γήπεδο «Χιλιομοδίου»
Ώρα 15:00 Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Πανεβροστινιακός

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Νέων
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Τήρων ΑΣ Αγ. Θεοδώρων

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Πανκαμαριακός-Ηρακλής Ξυλοκάστρου
2.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 16:00 Ν. Αστήρ Δερβενίου-Πανσολυγειακός

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων
Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 09:15 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Ελλάς Βέλου

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Νέων
Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 11:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Ελλάς Βέλου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΣΚΑΚ Α1
Κλειστό Γυμναστήριο «Άστρους»
Ώρα 19:00 Πήγασος ΑΟ-ΑΟ Ξυλοκάστρου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Παίδων
Κλειστό Γυμναστήριο «Νεμέας»
Ώρα 11:00 Νεμέα ΑΣ-ΑΟ Ξυλοκάστρου

Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 16:00 ΑΟ Λυκοποριάς-ΑΟ Περαχώρας
2.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Πανευρωστινιακός-Φωκάς Αρχ. Κλεωνών

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Εφήβων
Κλειστό Γυμναστήριο «ΔΑΚ Κορίνθου»
Ώρα 19:30 ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΟ Ξυλοκάστρου

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Ηρακλής Ξυλοκάστρου-ΑΟ Σπαθοβουνίου
2.    Γήπεδο «Αθικίων»
Ώρα 16:00 Τενεάτης Αθικίων-Πανκαμαριακός
3.    Γήπεδο «Εξαμιλίων»
Ώρα 16:00 Δάφνη Εξαμιλίων-Ν. Αστήρ Δερβενίου

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
Γήπεδο «Ζευγολατιού»
Ώρα 16:00 Ταρσινά ΄97-ΑΟ Λυκοποριάς

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Παίδων
1.    Γήπεδο «Κιάτου»
Ώρα 09:15 Πέλοπας Κιάτου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου
2.    Γήπεδο «Λεχαίου»
Ώρα 10:30 Ηρακλής Λεχαίου-Πανκαμαριακός

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Νέων
Γήπεδο «Κιάτου»
Ώρα 11:00 Πέλοπας Κιάτου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Αγώνας Μπάσκετ Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΣΚΑΚ Α1
Κλειστό Γυμναστήριο «Ξυλοκάστρου»
Ώρα 19:00 ΑΟ Ξυλοκάστρου-Τύρωνας Αγ. Θεοδώρων


Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Αγώνας Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας Ανδρών
Γήπεδο «Λουτρακίου»
Ώρα 16:00 ΣΦΛ Ολυμπιακός-Πανευρωστινιακός

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Αγωνιστική Δραστηριότητα στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Πανκαμαριακός-Ολυμπιακός Άσσου
2.    Γήπεδο «Γεώργιος Βάσσης»
Ώρα 16:00 Πανσολυγειακός-Ηρακλής Ξυλοκάστρου
3.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 16:00 Νέος Αστήρ Δερβενίου-ΑΣ Κόρινθος 2006

Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017

Αγώνες Ποδοσφαίρου Πρωταθλήματος Γ΄ Κατηγορίας Ανδρών
1.    Γήπεδο «Σωτήρης Αγγελόπουλος»
Ώρα 16:00 Πανευρωστινιακός –Αστέρας Κορίνθου
2.    Γήπεδο «Κώστας Βυζάς»
Ώρα 16:00 ΑΟ Λυκοποριάς-Θύελλα Κ. Διμηνιού

Παρακαλούνται τα σωματεία να ενημερώνουν για τη δραστηριότητα τον κ.Σαλωνίτη Ιωάννη (2743360255).

Παρασκευή 30 Ιουνίου έως Κυριακή 2 Ιουλίου 2017 | Κεντρικό γήπεδο Μαρίνας Ξυλοκάστρου και γήπεδο «Σφυρή – Καραντάσιου» | Είσοδος Ελεύθερη

«Xylokastron Grand Slam» 2017

Από την Παρασκευή 30 Ιουνίου έως και την Κυριακή 2 Ιουλίου, η καρδιά του Ξυλοκάστρου θα χτυπάει σε ρυθμούς Beach Volley!

Η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης (Ε.Ο.ΠΕ.), κάνοντας το επόμενο βήμα στη συνεργασία της με τον Δήμο Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης, καθιερώνει το «XYLOKASTRON GRAND SLAM».

Σ' αυτήν τη μεγάλη γιορτή, προσκαλούμε όλους, μικρούς και μεγάλους, φανατικούς θεατές του Beach Volley, υποστηρικτές των αθλητικών εκδηλώσεων του Δήμου Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης, σ' ένα μοναδικό θέαμα αγώνων, προάγοντας την αθλητική ιδέα και το «Ευ Αγωνίζεσθαι», κυρίως στη νέα γενιά.

Έτσι, το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Ιουνίου και παράλληλα με τη διεξαγωγή των αγώνων του πρωταθλήματος, θα πραγματοποιηθούν και οι πανελλήνιοι αγώνες μεταξύ των καλυτέρων ομάδων στις κατηγορίες Κ19 αγοριών και κοριτσιών.

Τα γήπεδα είναι έτοιμα να υποδεχτούν την ελίτ του πανελληνίου Beach Volley!

Φέτος το καλοκαίρι, σας περιμένουμε να ζήσουμε μοναδικές στιγμές θεάματος, έντασης και διασκέδασης, στη μαγευτική μαρίνα του Ξυλοκάστρου!



Φεστιβάλ πολεμικών τεχνών
Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης «ΑΛΚΙΜΟΣ»
24 Ιουνίου 2017 | Ώρα έναρξης:  08:00 - 23:00 | Ανοιχτό Θέατρο Βασίλης Γεωργιάδης

Αγώνες αγοριών -κοριτσιών στις 25 Ιουνίου 2017 στα Σαρανταπηχιώτικα Κορινθίας υπό την αιγίδα του Δήμου Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης.

25 Ιουνίου 2017 | Ώρα έναρξης:  18:00 | Κεντρική πλατεία Σαρανταπηχιώτικων

Η Δημοτική Αρχή συγχαίρει τον Πρόεδρο και το Διοικητικό Συμβούλιο του σωματείου «Ηρακλής Ξυλοκάστρου 1928» για το έργο το οποίο επιτελεί στο τοπικό ερασιτεχνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.
Ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στέφεται Πρωταθλητής Κορινθίας σε επίπεδο Ακαδημίας, και επίσης για πρώτη φορά, μαζί με την κατάκτηση του Κυπέλλου από το ανδρικό τμήμα, κατακτά δύο τίτλους σε μια σεζόν, κάνοντας το νταμπλ!
Σπάζοντας όλα τα ρεκόρ, η ομάδα Παίδων τερμάτισε δίκαια πρώτη, με 7 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο (συνολικά 79 βαθμούς σε 28 αγώνες), έχοντας μακράν την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα του Πρωταθλήματος (127-11)!
Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές  …!!!!

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 5 Επόμενο > Τέλος >>
Σελίδα 2 από 5

Εξερευνήστε τα Δημοτικά Διαμερίσματα του Δήμου Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης