Πάγκος Αλληλεγύης του Orfeas Organization
21 Φεβρουαρίου 2023
![](/templates/yootheme/cache/bb/PANKOS%20ALLELENGYES61-bb8ebebc.jpeg)
Η ευαισθητοποίηση και κινητοποίηση του κόσμου σε θέματα εθελοντισμού, ανθρωπισμού και κοινωνικής προσφοράς, αποτελεί για όλους μια ακτίδα αισιοδοξίας και μια ελπίδα ότι το καλό δεν σβήνει.
Οι εθελοντές του Orfeas Organization, σε συνεργασία με τον Δήμο Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης υλοποιούν, μια αξιέπαινη δράση αλληλεγγύης, κάθε Παρασκευή την ημέρα της Λαϊκής Αγοράς στο Ξυλόκαστρο.
Στον «πάγκο της Αλληλεγγύης», παραγωγοί και συμπολίτες μας προσφέρουν προϊόντα για να διανεμηθούν στη συνέχεια από τα παιδιά του Orfeas Organization, σε δικαιούχους του Κοινωνικού Παντοπωλείου, που έχουν την ανάγκη μας.
Η μεγάλη ανταπόκριση και συμμετοχή των παραγωγών του τόπου μας, αλλά και των καταναλωτών είναι πραγματικά συγκινητική!
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Μέτρα ασφάλειας των πολιτών στον ήλιο και τον καύσωνα
26 Ιουλίου 2024
"ΧΙΟΝΑΤΗ into the woods" σε Ξυλόκαστρο και Δερβένι
25 Ιουλίου 2024
Έρχεται… Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης στο Ξυλόκαστρο!
24 Ιουλίου 2024
Ρεμπέτικες Ιστορίες | 22 & 23 Ιουλίου 2024
22 Ιουλίου 2024
Tην Παρασκευή η αγαπημένη Γλυκερία μάς χάρισε μία μαγική βραδιά
22 Ιουλίου 2024
6ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών
19 Ιουλίου 2024
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024