Μια πράξη ευχαριστίας από τον Σύλλογο ΑΜΕΑ Κορίνθου
27 Νοεμβρίου 2023
![](/templates/yootheme/cache/26/26%2011%202023%20AMEA-26dc0237.jpeg)
Εκπρόσωποι του Συλλόγου ΑΜΕΑ Κορίνθου επισκέφθηκαν τον Δήμο Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου, πραγματοποιώντας συνάντηση με την Αντιδήμαρχο Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Ελίνα Μενούνου.
Κατά την επίσκεψη, τα μέλη του Συλλόγου δώρισαν μπάλες μπάσκετ και ποδοσφαίρου στα τρία Δημοτικά Σχολεία του Ξυλοκάστρου, ως ευχαριστήριο δώρο για τη συμμετοχή τους στη δράση του σωματείου «ΚΑΠΑΚΙ – ΚΑΡΟΤΣΙ».
Συνεχίζονται τόσο η δράση, όσο και η συμμετοχή των σχολείων
Σε επιστολή του το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου αναφέρει, μεταξύ άλλων, ότι «η δράση του σωματείου μας και η συμμετοχή του σχολείου σας συνεχίζονται επιτυχώς και παρακαλούμε αυτή η επιστολή να διαβιβαστεί στους μαθητές σας ώστε να ενημερωθούν για την δράση “ΚΑΠΑΚΙ – ΚΑΡΟΤΣΙ” αλλά και για την “ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ”».
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Μέτρα ασφάλειας των πολιτών στον ήλιο και τον καύσωνα
26 Ιουλίου 2024
"ΧΙΟΝΑΤΗ into the woods" σε Ξυλόκαστρο και Δερβένι
25 Ιουλίου 2024
Έρχεται… Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης στο Ξυλόκαστρο!
24 Ιουλίου 2024
Ρεμπέτικες Ιστορίες | 22 & 23 Ιουλίου 2024
22 Ιουλίου 2024
Tην Παρασκευή η αγαπημένη Γλυκερία μάς χάρισε μία μαγική βραδιά
22 Ιουλίου 2024
6ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών
19 Ιουλίου 2024
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024