Διακοπή της κυκλοφορίας στην οδό Άνω Λουτρό - Καρφιώτισσα - Βρυσούλες
02 Μαρτίου 2024
![](/templates/yootheme/cache/2e/loutro11-2eaffe13.jpeg)
Τις πρώτες πρωινές ώρες της 2ης Μαρτίου 2024 σημειώθηκε κατολίσθηση βράχων στην οδό Άνω Λουτρό - Καρφιώτισσα - Βρυσούλες, στην θέση «Κακιά σκάλα», με αποτέλεσμα να καταστεί επικίνδυνη η διέλευση της οδού λόγω πιθανής εξέλιξης του φαινομένου.
Κατόπιν αυτού αποφασίσθηκε η διακοπή της κυκλοφορίας στην οδό μέχρι να σταθεροποιηθούν τα ανάντι πρανή και να γίνει εκτίμηση του κινδύνου. Μηχανήματα του Δήμου Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης εργάζονται για την αποκατάσταση της κυκλοφορίας προς τους οικισμούς Κορφιωτισσα και Βρυσούλες μέσω προσωρινής παρακαμπτηρίου οδού η οποία είναι δυνατή αύριο Κυριακή 3/3/2024.
Καλούνται οι οδηγοί να ακολουθούν την προσωρινή σήμανση της οδού.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Μέτρα ασφάλειας των πολιτών στον ήλιο και τον καύσωνα
26 Ιουλίου 2024
"ΧΙΟΝΑΤΗ into the woods" σε Ξυλόκαστρο και Δερβένι
25 Ιουλίου 2024
Έρχεται… Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης στο Ξυλόκαστρο!
24 Ιουλίου 2024
Ρεμπέτικες Ιστορίες | 22 & 23 Ιουλίου 2024
22 Ιουλίου 2024
Tην Παρασκευή η αγαπημένη Γλυκερία μάς χάρισε μία μαγική βραδιά
22 Ιουλίου 2024
6ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών
19 Ιουλίου 2024
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024